Lista produktów producenta: Paweł Kaczyński

Jeden z najbardziej znanych i utytułowanych polskich projektantów biżuterii. Tworzy unikatowe obiekty inspirowane naturą, ze srebra i siatki wykonanej ze stali szlachetnej. Jego kolekcje są wynikiem wielu poszukiwań nowych form wyrazu w biżuterii jako wyjątkowej dziedziny sztuki.
Jego prace prezentowane były na ponad stu wystawach, w wielu galeriach w Polsce i na świecie. Jego biżuteria znajduje się w polskich i zagranicznych muzeach, a także wielu prywatnych kolekcjach.

Jest laureatem, a także jurorem wielu konkursów złotniczych. W 2014 roku otrzymał prestiżowe Wyróżnienie Honorowe w kategorii Projektant 25-lecia w plebiscycie "25 na 25. Biżuteria Czasu Wolności".


Autor przełamuje stereotyp stali jako materiału kojarzonego z ograniczoną plastycznością, masywnością i ciężkością. Jego biżuteria wykonana ze stalowej siatki sprawia wrażenie zaskakująco delikatnej, zwiewnej. Ze szlachetnej siateczki powstają delikatne i kruche z natury ozdoby w kształcie kwiatów. To niezwykłe odwzorowanie rzeczywistości w jej ekspresji - w formie, ale i kolorystyce. W pracach Pawła Kaczyńskiego srebro wygląda jak skóra, a stal szlachetna stwarza wrażenie jedwabistego materiału. Autor stale odkrywa "nieodkryte" cechy fizyczne tworzyw.


Kaczyński jest jednym z 5 autorów Grupy Sześć, wspierającej ideę tworzenia biżuterii unikatowej. Projektowaniem zajmuje się od 1990 roku. Jest Absolwentem ASP w Łodzi: Wydział Tkaniny i Ubioru - Stylistyka Mody - Projektowanie Biżuterii. Członek Zarządu Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych.

Więcej
Sortuj wg
Pokazuje 1 - 11 z 11 elementów