Lista produktów producenta: Dorian Grabowski

"Inżynier estetyki". Artysta plastyk, magister architektury. Członek Zarządu Związku Artystów Plastyków. Członek Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych. Autor współtworzący obecny świat mody i estetyki.

Dziś Dorian Grabowski jest autorem jedynej w swoim rodzaju kolekcji biżuterii, składającej się z ogromnej ilości unikatów, gdzie pojedynczy przedmiot nigdy się nie powtarza.

Twórczością Doriana Grabowskiego rządzi czytelny i rozpoznawalny system budowania estetyki. Powstawał on przez ostatnie 30 lat dzięki doskonaleniu dla potrzeb tworzenia biżuterii,  innowacyjnych technologii z zakresu metalurgii i elektrotechniki.


Dzięki temu, że zastosowane materiały i technologie są różnorodne i ostatecznie biżuteria opracowana jest ręcznie, każda kobieta ma pewność, że bransoletka, naszyjnik czy pierścionek od autora, który nosi - jest unikatem - małym oryginalnym dziełem sztuki, który się nie powtórzy.


Dorian Grabowski to geniusz biomimetyki, który dzięki rozwiązaniom i procesom technicznym, stworzył galwaniczne koronki złożone z warstw metali (głównie srebra) i liście, które pomimo tego, że są metalowe - odtwarzają wiernie niezwykle skomplikowaną budowę tkanki naturalnej, a nawet zachowują jej ażurowość.


Takiej wielości materiałów i sposobów ich użycia nie odnotowano dotąd w historii biżuterii i dlatego klika reprezentatywnych dla Twórcy prac można już oglądać w zbiorach Muzeum Narodowego.

Więcej
Sortuj wg
Pokazuje 25 - 36 z 57 elementów