Lista produktów producenta: German Kabirski

Pochodzi z Republiki Dagestanu. Jest reprezentantem starożytnej, bardzo nielicznej, kaukaskiej  grupy etnicznej Lezghin. Dzięki absolutnie niekonwencjonalnej formie tworzenia, jego prace zachwycają cały świat. Jest częstym gościem wielu międzynarodowych wystaw i laureatem licznych nagród projektowych. Ludzie, którzy kupują jego biżuterię pochodzą z całego świata - Australia, Stany Zjednoczone, Niemcy, Polska, Rosja, Włochy, Hiszpania, Kanada, Wielka Brytania, Japonia, Tajlandia. A lista ta stale rośnie.



 

Inspiracja artysty wynika wprost z pierwotnej idei tworzenia, bez oglądania się na tradycyjne formy i style. "Chropowata" i "pomarszczona" sztuka Kabirskiego odrzuca konwencjonalne metody produkcji biżuterii, wyłaniając się jakby wprost z powietrza, gliny, morskiej fali.


Kabirski nieustannie eksperymentuje z materiałami i formami. Używa egzotycznego drewna, bawi się srebrnymi teksturami. Łączy naturalne kamienie ze wszystkim - od srebra i złota, po heban, skórę i szkielety gadów. Rezultat jest dość daleki od tradycyjnych form biżuterii. Kabirski tworzy małe, wieloelementowe artystyczne instalacje - unikalne i czasem trochę dzikie - jak ich autor. Jego estetyka egzystuje gdzieś poza schematycznymi pojęciami piękna i brzydoty.


Natchnieniem i ulubionym symbolem Kabirskiego jest karaluch - uosobienie najbardziej prymitywnych instynktów, drzemiących w najdalszych zakątkach ludzkiego sumienia.

Więcej
Sortuj wg
Pokazuje 1 - 11 z 11 elementów